środa, 29 listopada, 2023
spot_img

Mikołajska promenada wśród finalistów na najlepszy obiekt budowlany w Polsce

Promenada należy do jednej z najdłuższych na Mazurach, a na pewno do najatrakcyjniejszych. W 2020 r. została poddana gruntownej modernizacji polegającej na przedłużeniu do końca miejscowości oraz rozbudowie o 2 metry w głąb jeziora Mikołajskiego.

Dzięki zakończeniu wartej ponad 45 mln. zł modernizacji nabrzeża, mikołajska promenada nabrała nowego blasku. Jest to bez wątpienia nie tylko najdroższa, ale i najważniejsza inwestycja w granicach miasta w całej jego historii. Jeśli rynek każdej miejscowości jest jego sercem, to promenada w Mikołajkach jest jej turystycznym kręgosłupem. Przeszłość, ale i przyszłość miasta jest nierozerwalnie związana z nabrzeżem j. Mikołajskiego!

Ogólnopolski Konkurs Budowlany „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” prowadzony jest od 25 lat. Jury, składające się z przedstawicieli ministerstw, uczelni politechnicznych i uznanych architektów, wizytuje wszystkie zakwalifikowane do finału Konkursu obiekty. Nagrody główne otrzymał nie tylko inwestor, czyli Gmina Mikołajki, ale też wykonawca (Korporacja Budowlana Doraco) oraz pracownia architektoniczna „KAPS Architekci”. Nagrody odebrano na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Inwestycja zdobyła także uznanie Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina, który nagrodził inwestycję za „imponujące wykorzystanie funduszy unijnych”.

Nowe nabrzeże to inwestycja zrealizowana w ramach szerszego projektu budowy i przebudowy infrastruktury Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

Rewitalizacja nabrzeża wprowadziła nowoczesne standardy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. 141 stanowisk postojowych dla jachtów, dystrybutory wody i prądu, pomosty pływające wyłożone azjatyckim drewnem bangkira zdecydowanie ułatwiają pobyt żeglarzom. Warto zaznaczyć, że inwestycja zaprojektowana i wykonana została z myślą o osobach niepełnosprawnych. Bez wątpienia taka rewitalizacja nabrzeża otworzyła Mikołajki na jeziora na miarę XXI wieku.

Źródło:https://mikolajki.eu

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nasze Social Media

82FaniLubię
- REKLAMA-spot_img

Aktualności